Seminārs NORDPLUS projekta ietvaros

Seminārs NORDPLUS projekta ietvaros
2021.gada 6.-8.jūnijā Islandē, Keflavikā notika NORDPLUS Pieaugušo izglītības programmas projekta “Covid-19 radītā stresa pārvaldīšanas stratēģijas no mājām strādājošām sievietēm” NPAD-2021/10125 sanāksme un seminārs, veltīts islandiešu stresa pārvarēšanas metožu izpētei un labās prakses piemēru pārņemšanai. Latviju pārstāvēja Mācību centra plus darba grupa, kas sadarbībā ar kolēģiem no partnervalstīm (Lietuva, Igaunija, Zviedrija un Islande) veido digitālu rokasgrāmatu, kas apkopos katras dalībvalsts izstrādātos stresa pārvaldīšanas paņēmienus. Digitālā rokasgrāmata būs brīvi pieejama interneta vidē visiem interesantiem, tulkota piecās partnervalstu valodās. Projekta noslēgumā, 2023.gada pavasarī tiks organizēta starptautiska konference attālinātajā formātā.

Islandē notikušais seminārs sniedza ieskatu garīgās dziedniecības praksē centrā Om, kas apvieno jogas, meditācijas, elpošanas, skanošo Tibetas dziedošo trauku, skaņu terapijas un dabas elementu pielietojumu stresa regulēšanā; atklājām, kā islandiešu tautas pasakas un nostāsti palīdz mazināt stresu mātēm, mācot bērnus par skaistās Islandes dabas bīstamību; pieredzējām kā senās navigācijas zīmes – akmeņu krāvumi - vardas un to veidošanas process var būt drošs ceļojums uz cilvēka iekšējo pasauli; pārliecinājāmies par daudzveidīgo ūdens procedūru un rituālu popularitāti ikdienas spriedzes mazināšanā. Viesošanās pieredze Islandē atklāja, ka nozīmīgs resurss islandiešiem stresa situāciju pārvarēšanā ir gan saskare ar pirmatnējo dabu, gan uzticēšanās un paļaušanās uz ģimeniskām un draudzīgām saitēm.

Pirmais projekta seminārs notika pagājuša gada septembrī Latvijā, Daugavpilī un tika veltīts mākslas terapijas un dabas elementu izmantošanas iespējām stresa pārvaldīšanā. Otrais projekta seminārs notika šī gada janvārī Lietuvā, Šauļos, un tajā tika izmēģināta metode “Foruma teātris” sociālu un politisku problēmu risināšanā, kā arī izzināta šokolādes, skaņu, kustību un deju terapijas labvēlīgā ietekme. Nākošā projekta darba grupas sanāksme un seminārs notiks š.g. septembrī Igaunijā, Tallinā.


Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai personalizētu saturu, pēc tam reklamētu mūsu pakalpojumus un apkopotu statistiku par vietnes izmantošanu.